português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Prefeirura de Rio Claro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření přístavby školky Pražského Jezulátka v brazilských Lidicích

Dne 7. května 2021 byla v brazilských Lidicích slavnostně otevřena přístavba Školky Pražského Jezulátka, společný projekt Generálního konzulátu České republiky v São Paulu a města Rio Claro ve státě Rio de Janeiro.

 

Dne 7. května 2021 byla v brazilských Lidicích za přítomnosti generálního konzula České republiky v São Paulu Miloše Sklenky a konzula Františka Fleišmana inaugurována nová část Školky Pražského Jezulátka, spolufinancovaná z prostředků rozvojové spolupráce České republiky. Slavnostního aktu, který byl vysílán živé místní televizí, se dále zúčastnil starosta města Rio Claro José Osmar de Almeida, zástupce starosty Babton da Silva Biondi, tajemnice pro vzdělávání Ana Paula da Silva či ředitelka školky Maria de Fátima Matos de Paiva.

V rámci projektu Rozšíření a revitalizace Školky Pražského Jezulátka, který Česká republika podpořila částkou 400 000 Kč, byla v části dětských jeslí přistavena nová místnost s umývárnou, vybudován venkovní areál a zahrádka sloužící ke vzdělávacím a volnočasovým aktivitám a modernizováno vybavení školky.

Zkvalitnění podmínek pro vzdělávání a navýšení kapacity školky o téměř 30% usnadní ženám po mateřské dovolené návrat do zaměstnání, což přispěje k posílení ekonomické stability rodin v tomto sociálně zranitelném regionu a napomůže v boji za rovnoprávnost žen na trhu práce.

Generální konzulát České republiky v São Paulu projektem navázal na dlouhodobou spolupráci s brazilskými Lidicemi, jež odkazují na naši historii prostřednictvím připomínky obětí tragédie vyhlazení českých Lidic nacisty během 2. světové války.

Autorka: Věra Matysíková, Generální konzulát ČR v São Paulu.

Galerie


Inaugurace přístavby Školky Pražského Jezulátka