português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Cursos de tcheco nos estados MS e RS em 2023
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o kurzech českého jazyka v Brazílii (státy RS a MS)

Dovolujeme si informovat, že i v roce 2023 bude probíhat prezenční výuka českého jazyka ve státech Mato Grosso do Sul a  Rio Grande do Sul, konkrétně ve městech Batayporã, Nova Andradina, Porto Alegre a Nova Petrópolis. K dispozici budou také kurzy organizované online formou.

První semestr roku 2023 bude probíhat prezenční výuka ve státě Rio Grande do Sul na dvou místech, v Porto Alegre a v Nova Petrópolis. Přesný rozvrh zatím není stanovený s tím, že zájemci o studium českého jazyka mohou kontaktovat učitele Matouše Hartmana na emailu matous.hartman@dzs.cz a domluvit se na účasti na hodinách.

Kurzy v Nova Petrópolis probíhají v městské knihovně ve večerních hodinách. Informace o začátku kurzů se zveřejňují v místních novinách a zájemci o výuku se mohou přihlásit přímo u zaměstnankyně knihovny. V plánu je i kurz na jedné z univerzit v Portu Alegre. Začátkem roku bude zveřejněno, které vzdělávací instituce mají dohodu o účasti na kurzu českého jazyka.

Bude nadále pokračovat online výuka rozdělená do několika úrovní od úplných začátečníků po pokročilé studenty. Je možné se zařadit do některé ze skupin. Zápis bude otevřen v únoru 2023, je také možné kontaktovat učitele na výše zmíněné adrese. Kurzy jsou otevřeny všem zájemcům o český jazyk a českou kulturu.

Je možné sledovat i instagramový účet kurzů @aprenda_tcheco, kde jsou aktuální informace zveřejňovány učitelem.