português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: consulado tcheco
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Brazílii byla předána ocenění 50. ročníku mezinárodní výtvarné výstavy Lidice

Jubilejní 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice přinesl brazilských účastníkům rekordní počet čestných uznání. Celkem bylo tento rok oceněno osm prací zaslaných z Brazílie. 

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě.

Do letošního ročníku na téma MUZEUM bylo zaregistrováno 14 527 prací ze 77 zemí světa.

Soutěže se účastnilo i 17 brazilských škol a tři jednotlivci s počtem prací 225. Odborná porota ocenila čestným uznáním osm z nich.

Čestná uznání získaly za své práce Mylena de Souza Rabelo, Emanuelly de Souza Silva a Anna Beatriz Ferreira Dessupoio ze školy Escola Municipal Dr. Augusto Glória ve městě São João Nepomuceno. Diplomy byly žákyním slavnostně předány 30. srpna v místním kulturním centru za přítomnosti všech nepomuckých dětí, které se jubilejního ročníku zúčastnily.  

Zbylých pět čestných uznání obdrželi studenti školy Colégio Santo Américo v São Paulu. Diplomy si z rukou pana Miloše Sklenky, generálního konzula ČR v São Paulu, převzaly Rebeca Cury, Juliana Godoy, Valentina Lunardelli a Sofia Vidal. Oceněna byla i kolektivní práce žáků Danteho Salvia de Almeida, Francisca Giongo Flores Araes, Gabriela Bertino Vellerti a Victora de Carvalho Terzian. Předání těchto čestných uznání se uskutečnilo 20. září  v auditoriu školy.

Všem školám děkujeme za účast a oceněným blahopřejeme.

Hlavní expozici 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy je možné navštívit do 1. února 2023.

Galerie


Concurso Lidice 2022: entrega de menções honrosas em São João Nepomuceno e em São Paulo