português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Registrace analytických laboratoří u brazilského ministerstva zemědělství

Na základě rozdělení obchodně-ekonomické agendy v rámci Brazílie byl generální konzulát pověřen registrací českých subjektů do elektronického systému SISCOLE. V Článku naleznete odkaz na směrnici upravující registraci importovaných vín a nápojů.

Obchodně-ekonomický úsek informuje, že pracovník generálního konzulátu byl pověřen registrací českých analytických laboratoří do elektronického systému SISCOLE Ministerstva zemědělství Brazilské federativní republiky. Jedná se o registraci laboratoří, jež certifikují vína, nápoje a rostlinné produkty (pšenice a olivový olej). Rozhodnutí předcházel dialog s Ambasádou České republiky v Brasília, která tuto agendu v minulosti vykonávala.

Registrace laboratoří je nutným předpokladem pro import českých produktů, u nichž dovozce předkládá kontrolním úřadům požadované dokumenty, mezi nimi i původní certifikaci. Subjekt, který certifikaci vydal, musí být zaregistrován v elektronickém systému SISCOLE zastupitelským úřadem, který laboratoř prověří u Ministerstva zemědělství České republiky.

Směrnici o základních požadavcích při importu vín a nápojů naleznete v Oficiálním věstníku Unie a seznam registrovaných laboratoří v el. systému ministerstva zemědělství SISOLE.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese

Autor aktuality: Filip Vavřínek