português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Ordem dos Advogados do Brasil
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na on-line seminář o českém startupovém ekosystému

(Archivní článek, platnost skončena 01.09.2020 / 19:00.)

Dne 1. září 2020 proběhne odborný seminář o českém startupovém a inovativním prostředí. Akce je určena nejen brazilskému publiku, ale také českým subjektům se zájmem o brazilský trh, kteří se mohou na základě závěrečné diskuze seznámit s místními specifiky týkajícími se tématu. 

Generální konzulát informuje a srdečně zve na on-line seminář o startupovém ekosystému s cílem představit česká specifika tohoto odvětví a vyvolat následnou diskuzi.

Akce bude uvedena Rosângelou Herzerovou dos Santos, ředitelkou vysoké školy právnické (ESA) v Porto Alegre, a Milošem Sklenkou, generálním konzulem České republiky v São Paulu. Následně Anna Hight, projektová manažerka z agentury CzechInvest představí inovační infrastrukturu a český ekosystém, jakož i úspěšné startupy a instrumenty na jejich podporu. Seminář uzavře pan Kamil Blažek, předseda Asociace pro zahraniční investice, příspěvkem o českém právním a investičním prostředí.

Mezi panelisty budou také přítomni pan  Alexandre Mello, vedoucí expertní skupiny pro inovace a jejich legislativní ukotvení, a Fernando Lorenz de Azevedo, honorární konzul České republiky v Porto Alegre.  

  • Akce proběhne 1. září od 11 hodin místního času (UTC -3) v angličtině;
  • Na YouTubovém kanálu Brazilské advokátní komory;
  • Přednášející: Anna Hight a Kamil Blažek.

Seminář je organizován - v úzké koordinaci s Generálním konzulátem ČR v São Paulu - Brazilskou advokátní komorou státu Rio Grande do Sul (OAB-RS) v rámci přednáškového cyklu o světových startupech. Prozatím se v tomto formátu realizovaly přednášky o USA, Číně, Portugalsku, Izraeli, Estonsku a Singapuru.

Generální konzulát na tuto iniciativu plánuje navázat v druhé polovině roku 2020 uspořádáním informačního bloku o české ekonomice, investicích, inovacích a univerzitní spolupráci v oblasti výzkumu. V případě zájmu o účast či o doplňující informace kontaktujte, prosím, obchodně-ekonomický úsek konzulátu.

Filip Vavřínek, ekonomický specialista, Generální konzulát České republiky v São Paulu.

Galerie


Startups