português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Sao Paulo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Brazilští pivovarníci ocenili český chmel, slad a technologie

V rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie proběhla incomingová mise brazilských podnikatelů působících v pivovarnickém sektoru. Důraz byl kladen zejména na představení české pivní kultury a nabídky inovativních i tradičních firem se zájmem o brazilský trh.

Generální konzulát v São Paulu v úzké spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR zaštítil a zorganizoval incomingovou misi do České republiky, která se zaměřovala na pivovarnický sektor. Delegace byla složená především z majitelů středních pivovarů, sládků a konzultantů, kteří měli unikátní možnost během pěti zářijových dnů poznat exportní a výrobní portfolia firem působících v oboru.

Osobní kontakt s českými podnikateli byl doplněn také odbornými prohlídkami provozů, v nichž jihoameričtí partneři ocenili vysoké technické standardy a tradiční metody. Kromě referenčních pivovarů byla představena produkce tradičního sladu, chmele a inovativních technologií (stáčecí linky, karbonizační jednotky, úprava potravinářské vody apod.).  

Událost, která se uskutečnila za podpory fondu ekonomické diplomacie, navázala na dlouhodobé aktivity zastupitelského úřadu z minulých let. Aktuálně se pivovarnictví v Brazílii dynamicky rozvíjí a české suroviny i technologie mají potenciál dalšího růstu, který tato mise znovu potvrdila prostřednictvím živého zájmu zahraničních partnerů.

Autor: Filip Vavřínek, ekonomický specialista, Generální konzulát ČR v São Paulu.