português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volba prezidenta ČR v lednu 2023 na GK Sao Paulo

První kolo volby prezidenta České republiky proběhne v Česku ve dnech 13. a 14. ledna 2023, případné druhé kolo se uskuteční ve dnech 27. a 28. ledna. Hlasování bude probíhat také na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí. Volit na generálním konzulátu v Sao Paulu budou moci voliči vedení ve zvláštním seznamu voličů GK Sao Paulo a ti voliči, kteří se prokáží voličským průkazem.

Datum konání volby prezidenta České republiky bylo stanoveno rozhodnutím předsedy senátu a publikováno ve Sbírce zákonů pod č. 207/2022 Sb na 13. a 14. ledna 2023. Případné druhé kolo se uskuteční ve dnech 27. a 28. ledna 2023. Hlasování bude probíhat také na generálním konzulátě v Sao Paulu.

Zvláštní seznam voličů vedených na GK Sao Paulo

Nejzasší termín pro zápis do Zvláštního seznamu voličů GK Sao Paulo je 4. 12. 2022, 16:00 h. Termín nelze měnit či prodloužit.

  • Formulář Žádost o zapsání do ZVS (DOC, 37 KB) prosíme vyplnit a podepsat moudrou propisovací tužkou, přičemž je třeba ověřit podpis.
  • Dále je nutné přiložit podepsanou kopii českého cestovního pasu nebo občanského průkazu.
  • K ověření adresy v Brazílii postačí povolení k pobytu nebo kopie brazilského dokladu, kde je uvedena adresa.
  • Originální dokumentaci prosíme doručit osobně (není nutné ověřovat podpis) či poštou na generální konzulát ČR v Sao Paulo.
  • Do zvláštního seznamu voličů vedeného při GK Sao Paulo žadatele zapíšeme teprve v momentě, kdy obdržíme originál žádosti.

Vydání voličského průkazu

Voliči registrovaní při Generálním konzulátu ČR v Sao Paulu mohou požádat o vydání voličského průkazu a to podáním v listinné nebo v elektronické podobě doručené nejpozději 6. ledna 2023 (při podání žádosti poštou) nebo 11. ledna 2023 (osobně na GK Sao Paulo).


Informace ohledně organizace voleb na GK Sao Paulo jsou průběžně aktualizovány. Informace o volbě prezidenta jsou umístěny taktéž na webových stránkách ministerstva vnitra.