b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©MZV ČR/ MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko, Slovensko a Bosna a Hercegovina si připomněly 30. výročí navázání diplomatických styků

Velvyslankyně České republiky Ivana Hlavsová a velvyslanec Slovenské republiky Roman Hlobeň si dne 24. 4. společně s ministrem zahraničních věcí Bosny a Hercegoviny Elmedinem Konakovićem a řadou hostů připomenuli 30. výročí navázání diplomatických styků mezi našimi státy.

Ve svých projevech vyzdvihli význam vzájemných vztahů, které spočívají ve vzájemném respektu, sdílení společných dějin a kultury jakož i evropských hodnot a cílů.  Velvyslankyně Hlavsová mj.  zmínila unikátní situaci, kdy Bosna a Hercegovina byla uznána jedním státem, tehdejším Československem a diplomatické vztahy navázala již se dvěma samostatnými republikami - Českou a Slovenskou. Ministr Konaković poděkoval Česku a Slovensku za přátelství a dosavadní pomoc, podporu na euroatlantické cestě Bosny a Hercegoviny, přičemž vyzdvihl, že Bosna a Hercegovina  obdržela status kandidátské země na členství v EU za českého předsednictví Radě Evropské unie. Připomenutí 30. výročí se zúčastnila celá řada hostů z poltického, ekonomického a kulturního života, z diplomatického sboru a krajanských sdružení.    

Poděkování patří i našim sponzorům, kteří přispěli ke zpříjemnění večera různým způsobem – firma PETROF s.r.o. zajištěním pianina, na kterém zahrál kompozice autorů ze všech třech zemí mladý umělec Mirza Gološ a firmě MARLENKA international s.r.o za „sladkou tečku“ cateringu. K akci přispěla svým dílem i skupina mladých studentů v čele s Harisem Šehovićem, kteří jsou ideoví tvůrci loga vytvořeného speciálně pro tuto příležitost.    

 

Galerie


30. výročí navázání diplomatických vztahů CZ BaH