b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Webinář o podnikání v Bosně a Hercegovině s podporou z programu PROPEA

České firmy působící v Bosně a Hercegovině či uvažující o vstupu na tento trh mohou využít podporu z programu PROPEA / Czech Business Support. S obchodními příležitostmi, které Bosna a Hercegovina nabízí, a službami poskytovanými v rámci programu se mohou firmy seznámit na webináři, který se uskuteční ve středu 27. dubna 2022 od 10:00 do 11:30.

Bosna a Hercegovina je důležitý trh v regionu západního Balkánu a české firmy a technologie zde mají své tradiční místo. České republice je Bosna a Hercegovina blízká svou průmyslovou tradicí a orientací ekonomiky na export do Evropské unie. Na významu nabývá výroba autodílů či strojírenských součástek. Země má velké nerostné bohatství, které ještě není zcela využito. Velký potenciál má rozvoj obnovitelných zdrojů. Dynamicky se rozvíjí také sektor služeb a informačních technologií, zejména díky lidskému kapitálu, který Bosna a Hercegovina nabízí.

O příležitostech, které podnikání v Bosně a Hercegovině přináší, a také specificích místního trhu, se účastníci dozví více během programu webináře. Budou mít možnost se také seznámit s nabídkou dotovaných služeb poskytovaných prostřednictvím programu PROPEA / Czech Business Support. Pro obchodní úspěch v Bosně a Hercegovině je velice důležitá dobrá znalost místního prostředí. Díky programu mohou firmy získat expertní poradenství zkušených místních partnerů, které usnadní jejich vstup na trh Bosny a Hercegoviny či jim pomůže s dalším rozvojem podnikání v tomto teritoriu.

Webinář pořádají sarajevská konzultační kancelář dmb consulting a Rada zahraničních investorů v Bosně a Hercegovině, které jsou místními partnery pro poskytování služeb v rámci programu PROPEA / Czech Business Support. Během programu webináře vystoupí:

  • Dina Duraković, ředitelka, dmb consulting
  • Sanja Miovčić, výkonná ředitelka, Foreign Investors Council of Bosnia and Herzegovina
  • Tarik Altumbabić, Czech-Bosnian and Herzegovinian Chamber of Commerce
  • Ondřej Picka, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině 

PROPEA / Czech Business Support je program Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu podnikání českých firem na zahraničních trzích. Prostřednictvím programu mohou firmy získat konzultační a právní služby související se vstupem na trh dané země, uvedením nového produktu či řešením případných problémů. Podpora je určena např. pro získání právní analýzy, pomoc se založením místního zastoupení či analýzu trhu a vyhledávání obchodních partnerů. 70 % ceny služby je hrazeno z programu PROPEA / Czech Business Support. Podrobné informace o programu jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině.

Registrace

Zájemci o účast se mohou registrovat e-mailem na adrese info@fic.ba, a to nejpozději 26. dubna. Webinář proběhne na platformě MS Teams.

Pracovním jazykem webináře bude angličtina.