b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání

Informace pro investory a exportéry

Agentura pro podporu zahraničních investic (FIPA)
Agentura pro podporu zahraničních investic v Bosně a Hercegovině (FIPA) je obdobou českého CzechInvestu a má tři prioritní úkoly:
- Lákat nové zahraniční investice do Bosny a Hercegoviny a podporovat investory v zemi (podpora existujících investic).
- Zlepšovat spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem, která by generovala návrhy na zlepšení investičního a podnikatelského prostředí.
- Prezentovat Bosnu a Hercegovinu jako žádoucí zemi pro zahraniční investory.
Podrobnější informace o daních, perspektivních sektorech a ekonomickém prostředí v BA lze získat na www.fipa.gov.ba.

Zahraničně-obchodní komora (ZOK)
Zahraničně-obchodní komora Bosny a Hercegoviny (ZOK) je celostátní nevládní a neziskovou institucí se stoletou historií, která podporuje ekonomické zájmy domácích a zahraničních firem v Bosně a Hercegovině (BA). ZOK sdružuje okolo 25 000 firem se zájmem o zahraniční obchod. ZOK je zdrojem informací pro podnikatele a firmy a nabízí široký rozsah služeb domácím a zahraničním partnerům (obchodní a ekonomické informace, informace o právních a správních předpisech, poradenské služby, reklamní služby, firemní databáze atd.).

ZOK je členem významných mezinárodních organizací jako jsou : Eurochambres, International Chamber of Commerce - ICC, CEI, ABC, FIATA, IRU, SECI, GS1. Členství v těchto sdruženích dává ZOK možnost podílet se na projektech s cílem podpořit a rozvíjet regionální a mezinárodní obchodní spolupráci.

Ekapija

Ekapija.ba je přední business portál, který poskytuje informace o aktuálním obchodně ekonomickém vývoji v jihovýchodní Evropě, včetně Bosny a Hercegoviny. Kromě aktualit z regionu, Ekapija také poskytuje ekonomické analýzy, burzovní zprávy, oznámení o nových investicích, přehled o nejnovějších nabídkách a tendrech vítězů a komplexní databázi obchodních a právnických osob.