b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva pro přihlášky do stipendijního programu pro mladé novináře

Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR vyhlásily výzvu stipendijních programů pro mladé novináře v program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship (JDJF). Pobytové stipendium v Praze proběhne v období leden – červenec 2021, přihlášky online lze podat do 11. srpna 2020.

Stipendijní program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship (JDJF) je určen mladým novinářům ze zemí západního Balkánu (Bosna a Hercegovina, Kosova, Severní Makedonie, Černá Hora a Srbsko). Cílem 7měsíčního prakticky zaměřeného stipendia je podpořit pluralismus a nezávislost médií v zemích původu stipendistů a přispět tak k podpoře lidských práv obecně. Stipendium zahrnuje pobyt v pražské centrále RFE/RL, v rámci kterého novináři získají další odborné znalosti a školení, a pokrývá náklady na pobyt v České republice, ubytování, zdravotní pojištění a dopravu do/z Prahy.

Termín pro podávání přihlášek v anglickém jazyce je 11. srpna 2020.

Uchazeči o stipendium se mohou registrovat přímo na webu RFE/RL  (nikoliv tedy prostřednictvím ambasády), kde jsou k dispozici další informace.