b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Sarajevu, Velvyslanec Skalník s partnery projektů
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpis smluv o realizaci malých lokálních projektů 2018

Dne 16. února 2018 v prostorách Velvyslanectví České republiky v Sarajevu velvyslanec Jakub Skalník podepsal smlouvy o realizaci pěti malých lokálních projektů v Bosně a Hercegovině v roce 2018.

V rámci projektů v celkové hodnotě 120 000 BAM Velvyslanectví ČR podpoří projekt organické fíkové plantáže Asociace ženských center v Trebinje, zajistí instalaci solárních panelů na osvětlení v třidách  a s tím spojené edukativní aktivity ve Smíšené střední škole v Tešanji, pomůže nastartovat vlastní zemědělské aktivity navrátilcům v v obci Brod. Podpoří sociálně ohrožené rodiny v rámci aktivit SOS dětské vesničky v Mostaru a zasadí se o zvýšení zájmu mladých lidí na veřejném dění podporou projektu „mladí lidé v roli místních zastupitelů“.

Partnery projektů jsou nevládní  a státní instituce BaH, kteří v řádném termínu předložili na Velvyslanectví ČR v BaH nejkvalitnější náměty. Všechny projekty budou ukončeny v říjnu tr. Další výzva pro předkládání projektových námětů na r. 2019 bude zveřejněna na internetových stránkách velvyslanectví v průběhu letních měsíců 2018.

Bosna a Hercegovina je jednou z prioritních zemí české rozvojové spolupráce na období 2018 - 2023. Malé lokální projekty jsou realizovány jako součást prioritních sektorů české rozvojové spolupráce v Bosně a Hercegovině, a to je: ekonomický růst se zaměřením na obnovitelné zdroje energie, udržitelný rozvoj řízení přírodních zdrojů a řádné demokratické správy.