b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Sarajevu, M. Tešanović (Impulsportal.net), J. Skalník, N. Matrak (Frontal.ba)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení projektů na podporu nezávislých médií

Velvyslanec Skalník podepsal dne 12. 7. 2018 smlouvu s realizátory projektů na podporu nezávislých médií v Bosně a Hercegovině. Ministerstvo zahraničních věcí ČR tak v následujících měsících finančně podpoří projekt dvou elektronických médií, kterými jsou Impulsportal.net a Frontal.ba.

Ministerstvo zahraniční věcí ČR svými projekty dlouhodobě podporuje proces tranzice v Bosně a Hercegovině. Jedním z dalších nových nástrojů je podpora nezávislých médií, která dodržují základní principy editoriální nezávislosti. Na základě výzvy zveřejněné na webové stránce Velvyslanectví ČR v Sarajevu bylo posuzováno několik desítek návrhů médií či nevládních organizací. V letošním roce byly podpořeny dva projekty.

Nezávislé elektronické médium Impulsportal.net se bude v rámci projektu „Transformace veřejného mediálního prostoru v přechodném období společnosti“ soustředit zejména na monitorování dezinformací a etnicky zaměřenou hanlivou rétoriku zpravodajství během předvolební kampaně.

Druhý projekt s názvem „Ztraceni v tranzici“, který realizuje elektronické médium FRONTAL.BA zmapuje hlavní socio-ekonomické problémy ve 12 vybraných obcích BaH a mimo jiné přinese „success stories“ z České republiky v oblasti místního rozvoje v období tranzice. Zprávy s reportážemi budou rovněž zveřejněny na webové stránce Velvyslanectví ČR v Sarajevu. Oba projekty budou ukončeny do konce října t.r.