b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Ministerstvo bezpečnosti BaH, slavnostní podpis Memoranda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Finanční dar na posílení kapacity pohraniční policie Bosny a Hercegoviny

Vláda České republiky dne 24. července 2018 rozhodla o poskytnutí peněžního daru ve výši 25 milionů českých korun, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny, který bude určen na posílení kapacity pohraniční policie BaH.
 

Využití finančních prostředků určených na posilování ochrany hranic Bosny a Hercegoviny v souvislosti s řešením migrační situace v zemi je zakotveno v Memorandu o porozumění, které dne 7. srpna 2018 podepsal ministr bezpečnosti BaH Dragan Mektić a velvyslanec České republiky v BaH Jakub Skalník. Tento dar bude použit na nákup předem specifikovaného technického vybavení pohraniční policie Bosny a Hercegoviny, kterými jsou např. drony, infrakamery, dalekohledy, fotopasti, apod.

Při slavnostním podpisu MoU ministr Mektić poděkoval České republice a českému lidu za podporu a zdůraznil, že se jedná o nejdůležitější dar v období jeho mandátu. Tento finanční dar pomůže pohraniční policii Bosny a Hercegoviny posílit ochranu hranic Bosny a Hercegoviny.

Velvyslanec Skalník uvedl, že „Česká republika dlouhodobě přispívá k ochraně hranic těch zemí, které jsou na migračních trasách do Evropské unie. Mezi tyto země se s v letošním roce, kvůli výraznému nárůstu migrantů, zařadila i Bosna a Hercegovina“. Doplnil rovněž, že „Česká republika se dlouhodobě angažuje v BaH v oblasti rozvojové spolupráce a celkový objem rozvojových projektů každoročně přesahuje 3 mil. eur“.

Předání MoU, velvyslanec Skalník a ministr Mektić

Předání MoU, velvyslanec Skalník a ministr Mektić