b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©UNDP Sarajevo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení projektu v oblasti snižování rizik přírodních katastrof

Dne 9. srpna 2018 byl zahájen projekt “Zvyšování odolnosti vůči přírodním katastrofám v Livnu, Mrkonič Gradu a Maglaji”, který z prostředků na humanitární pomoc České republiky implementuje UNDP ve spolupráci s uvedenými municipalitami.
 

Tento nový projekt navazuje na předchozí úspěšnou spolupráci mezi Velvyslanectvím ČR v Bosně a Hercegovině, UNDP a municipalitami a vznikl na základě doporučení českého experta, který byl dříve zapojen do dřívějšího projektu na snižování rizik katastrof (DRR) v Bosně a Hercegovině.

Na schůzce k zahájení projektu byly představeny všechny projektové aktivity a plán činnosti a zúčastnili se jí zástupci Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině, zástupci UNDP a partnerských municipalit Livno, Mrkonič Grad a Maglaj. Konzulka a vedoucí oddělení pro rozvojovou spolupráci na Velvyslanectví ČR uvedla, že “tento projekt přispěje k řešení některých velmi důležitých otázek v oblasti snižování rizik přírodních katastrof v těchto partnerských municipalitách. Ty se týkají především lepšího plánování, koordinace a posilování řízení v oblasti snižování rizik přírodních katastrof, a to zavedením moderních technologií a s využitím mezinárodních zkušeností.

Projektová manažerka UNDP, Aida Hadzic-Hurem, zdůraznila, že projekt bude synergicky navazovat na předchozí projekty UNDP v oblasti snižování rizik přírodních katastrof na lokální úrovni.
 
Hlavním cílem projektu je posílit kapacity DRR v partnerských municipalitách se zaměřením na zranitelné skupiny obyvatelstva. Mezi hlavní aktivity projektu patří zavedení systému DRAS (Disaster Risk Analysis System) na lokální úrovni, aktualizace záchranných plánů, vytvoření praktických manuálů pro nejčastější typy katastrof a školení starostů a zástupců místních jednotek civilní ochrany v oblasti řízení v případě přírodní katastrofy.