b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví ČR v Sarajevu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání vládních stipendistů s velvyslancem Jakubem Skalníkem

Dne 22. srpna velvyslanec Skalník na své rezidenci  uvítal nové vládní stipendisty, kteří v následujícím akademickém roce 2018/19 zahájí své vysokoškolské studium v České republice. Těchto příjemných neformálních setkání se již tradičně účastní stipendisté, kteří v ČR již několik let studují či studium zdárně ukončili a předávají svým kolegům cenné informace.
 

Devět studentů s BaH získalo vládní stipendium v ČR v akademickém roce 2018/19 v bakalářském a magisterském programu v češtině i angličtině. Studenti, kteří budou studovat v českém jazyce své studium zahájí jednoroční jazykovou přípravou v Praze, v Mariánských Lázních a v Poděbradech. Během prvního roku tak získají potřebné znalosti českého jazyka a připraví se na přijímací zkoušky na vybrané univerzity, na kterých budou následně studovat 3 – 5 let. Studenti v navazujícím magisterském a doktorandském programu v anglickém jazyce přímo nastupují na vybranou fakultu.

Program vládních stipendií je nedílnou složkou rozvojové spolupráce České republiky v Bosně a Hercegovině. V České republice již v programu vládních stipendií vystudovalo několik desítek studentů z Bosny a Hercegoviny, převážně s vynikajícími výsledky.

Velvyslanectví ČR v Sarajevu si dovoluje upozornit, že nové kolo přihlášek na školní rok 2019/2020 pro studium v navazujícím magisterském a doktorandském programu je již otevřené. Veškeré informace s příslušnými odkazy naleznete níže na této webové stránce.