b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Sarajevu, Schůzka na radnici Ljubuški
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový topný systém pro mateřské školy ve městech Ljubuški a Novi Travnik

V průběhu posledního říjnového týdne navštívil velvyslanec Jakub Skalník s doprovodem města Ljubuški a Novi Travnik. Uskutečnila se oficiální předání nových topných systémů v mateřských školách, které byly vybudovány z prostředků české zahraniční rozvojové spolupráce.
 

Projekty byly realizovány v rámci jedné z částí programu „Využití biomasy pro rozvoj rurálních oblastí Bosny a Hercegoviny“ implementovaném v Bosně a Hercegovině mezinárodní organizací UNDP a na kterých se Česká republika aktivně podílí.

Ve středu 31. října 2018 navštívili představitelé velvyslanectví společně se zástupci české společnosti AquaGas město Ljubuški. Delegaci vedenou velvyslancem Jakubem Skalníkem přivítal starosta města Nevenko Barbarić, předseda městské rady Tihomir Kvesić a ředitel mateřské školy JU Ljubuški Viktor Grbavac. Při jednodenní návštěvě města se uskutečnilo oficiální předání systému vytápění biomasou pro místní školku. Zástupci velvyslanectví měli též příležitost přesvědčit se o turistickém potenciálu, kterým toto město disponuje.

V pátek 2. listopadu 2018 navštívili zástupci velvyslanectví město Novi Travnik. Na radnici města se setkali se starostou Refikem Lendou, ředitelkou JU "Mateřská škola" Novi Travnik Ljubicou Matosević a několika dalšími členy týmu starosty Lendy.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první návštěvu velvyslance v tomto městě, starosta Lenda informoval zástupce velvyslanectví o historickém pozadí města, turistickém potenciálu, ale také o problémech, se kterými se každý den setkávají místní obyvatelé. Následně zamířila delegace do mateřské školy, kde ji přivítali nejmladší členové svým krátkým zábavním programem. Představitelům školky byl oficiálně předán systém vytápění s využitím biomasy, který umožní nejmladším obyvatelům tohoto města pohodlnější každodenní pobyt v této mateřské škole.

Galerie


Novi sistem grijanja u vrtićima u Ljubuškom i Novom Travniku