b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Sarajevu, Laktaši – schůzka se starostou
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Skalník navštívil obec Laktaši

V úterý 20. 8. 2019 uskutečnil velvyslanec Skalník jednodenní návštěvu obce Laktaši. Svou příjemnou návštěvu zahájil v kanceláři starosty Ranka Karapetroviće.
 

Ranko Karapetrović, starosta obce Laktaši se spolupracovníky seznámil velvyslance Skalníka se zajímavou a bohatou historií této obce. Spolupracovníci starosty informovali velvyslance o svých zkušenostech, které získali v rámci realizace projektu podpory dobré samosprávy starostů obcí v Bosně a Hercegovině, financované Českou rozvojovou agenturou.

Návštěva Laktaši pokračovala prohlídkou  zemědělského družstva „Livač“, kde měl velvyslanec Skalník možnost ochutnat tradiční sýr „Trapist“, který se v tomto družstvu vyrábí od roku 1882. Kromě lahodného sýra se tato obec může pochlubit léčivou vodou v lázních Slatina. Zaměstnanci Ústavu fyzikální medicíny a rehabilitace „Dr. Miroslav Zotović“ představili velvyslanci práci tohoto zdravotnického zařízení.

Starosta Karapetrović společně se svými spolupracovníky vyjádřil vděčnost vládě České republiky za pomoc, kterou poskytuje obci Laktaši a celé Bosně a Hercegovině.

Lázně Slatina

Lázně Slatina

Výrobna sýrů Trapist

Výrobna sýrů Trapist