b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Ministerstvo bezpečnosti BaH, Prezentace vybavení pro pohraniční policii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání zařízení pro státní pohraniční policii Bosny a Hercegoviny

Vláda České republiky v roce 2018 poskytla peněžní dar v hodnotě 25 mil. Kč, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na pomoc s řešením rostoucí migrační krize.
 

Dne 11. září 2019 proběhlo v prostorách Státní pohraniční policie v Sarajevu oficiální předání a prezentace vybavení nakoupeného z finančních prostředků poskytnutých Vládou České republiky Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny. Prezentace vybavení, např. drony, detektor srdečního tepu, kamery a dalších zařízení, se zúčastnili velvyslanec Skalník, ministr bezpečnosti Dragan Mektić, ředitel Statní pohraniční policie Zoran Galić, další představitelé pohraniční policie a média.

Při této příležitosti, ministr bezpečnosti Mektić poděkoval Vládě ČR za takto významy dar a zdůraznil, že kvůli nárůstu počtu nelegálních migrantů v Bosně a Hercegovině bylo rozhodnuto o jeho využití na zakoupení sofistikovaného vybavení pro pohraniční policii. Poukázal na to, že se jedná o moderní a technologicky vyspělé vybavení, které usnadní práci příslušníků pohraniční policie, zlepší účinnost při odhalování nelegálních migrantů a zvýší bezpečnost hranic.

Velvyslanec Skalník vyjádřil potěšení, že dodané vybavení splňuje potřeby pohraniční policie,  které jsou nezbytné pro zkvalitnění jejich práce a poskytnou lepší ochranu státních hranic. Dodal, že Česka republika dlouhodobě pomáhá s ochranou hranic zemí, které jsou na migračních trasách, zejména Srbsko a Severní Makedonie.

Veškeré vybavení bude umístěno na hraničních přechodech Bosny a Hercegoviny.

Galerie


Ceremonial handover of equipment for the State Border Police of BaH