b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Sarajevu, prezentace programu v Sarajevu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k předkládání návrhů v rámci Challenge Fund

Český svěřenecký fond při UNDP zveřejnil v programu Challenge Fund již třetí výzvu k předkládání návrhů na inovativní řešení v rámci tématu „Ekonomický růst skrze inovativní technologie a/nebo zpracování dat, řízení přírodních zdrojů, obnovitelných zdrojů energie, udržitelného zemědělství nebo odpadového hospodářství“. Bližší informace níže, termín k předkládání návrhů je 31. října 2019.

Návrh projektu, který musí obsahovat inovativní prvek pro rozvoj Bosny a Hercegoviny, mohou předkládat české subjekty ze soukromého, nevládního, akademického a státní sektoru či výzkumná střediska. Podmínkou je zapojení partnerů z BaH. Délka projektu je maximálně 12 měsíců, předpokládané zahájení implementace v prosinci 2019.cvýše finanční podpory z Českého svěřeneckého fondu při UNDP činí 20 000 – 40 000 USD (20% spolufinancování realizátora a 20% UNDP).

Bližší informace k výzvě k předkládání návrhů.

Obecné informace k Českému svěřeneckému fondu při UNDP a k programu Challenge Fund naleznete v přilohách.

Program Challenge Fund je úspěšně realizován v Bosně a Hercegovině, Moldavsku a Gruzii již od r. 2018 a daří se jeho prostřednictvím navazovat zajímavé obchodní kontakty a partnerství. V BaH je např. v letošním roce implementován projekt kamerového systému vodovodního (i dalšího) systému pro kontrolu úniku vody v Bjelině, kterou realizovala česká firma Zikmund electronics s.r.o.  V Tuzle dále zavedla česká firma Incinity moderní e-platformu na efektivní řízení zdrojů ve městě Tuzla pomoci Smart City softwaru.

Přínosy a jednoduchost využití programu Challenge Fund představila (Challenge Fund_BIH and Georgia) v Sarajevu v Bjelině nedávno zástupkyně Českého svěřeneckého fondu při UNDP v Istanbulu, paní Eva Lacinová.

přílohy

Leaflet 3 MB PDF (Acrobat dokument) 27.9.2019

Challenge fund 532 KB PDF (Acrobat dokument) 27.9.2019

Challenge Fund_BIH and Georgia 1 MB PDF (Acrobat dokument) 27.9.2019