b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uzavření vízového úseku

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v ČR v souvislosti s šířením koronaviru a vládou přijatá krizová opatření budou od 14. 3. 2020 uzavřen vízové úseky na všech zastupitelských úřadech České republiky.
 

Velvyslanectví ČR v Sarajevu tedy od 14. 3. 2020 do odvolání nebude přijímat žádné žádosti o schengenská víza, dlouhodobá víza ani povolení k dlouhodobému a trvalému pobytu. V případě podaných žádostí o schengenské vízum, o kterém nebylo doposud rozhodnuto, se zastavuje řízení.

Cizinci, kteří před vyhlášením nouzového stavu dne 14. 3. obdrželi od ZÚ Sarajevo schengenské vízum a již toto vízum k cestě do ČR nemohli využít, budou v případě podání nové ŽOV, a doložením existence předchozího nevyužitého víza, osvobozeni od úhrady vízového poplatku. Uvedené se týká pouze držitelů víz s ukončenou platností, nikoliv držitelů vícenásobných víz, kteří budou moci s platným vízem stále reálně cestovat.

Cizinci, kteří před vyhlášením nouzového stavu dne 14. 3. podali na ZÚ Sarajevo žádost o schengenské vízum a řízení bylo zastaveno, budou v případě podání nové žádosti o vízum osvobozeni od úhrady vízového poplatku.

Žadatel musí prokázat přeložení cesty na nové datum (potvrzení o přeložení jednání, konference atd. + novými doklady o ubytování a rezervací letenky či jízdenky). Kromě těchto dokladů žadatel předloží nový formulář žádosti s fotografií, cestovní doklad s původně vydaným vízem a cestovní zdravotní pojištění na nový termín cesty.

Děkujeme za pochopení.

 

přílohy

Usnesení vlády ČR č. 198 184 KB DOC (Word dokument) 19.3.2020