한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva zvláštního velvyslance ČR pro otázky energetické bezpečnosti v Korejské republic

Koncem března proběhla za asistence ZÚ návštěva Zvláštního velvyslance ČR pro otázky energetické bezpečnosti V. Bartušky v Korejské republice. V. Bartuška navštívil Koreu za účelem jednání souvisejících s posilováním vzájemné spolupráce v energetickém sektoru, se zaměřením na tradiční energetické zdroje jako jaderná energie a plyn, ale také rapidně se rozvíjející sektor „zelené“ energie včetně vodíkové mobility.

Kromě jednání na Ministerstvu obchodu, průmyslu a energetiky a Ministerstvu zahraničních věcí se velvyslanec pro otázky energetické bezpečnosti sešel také s představiteli významných společností energetického průmyslu, mimo jiné s KHNP, KEPCO NF, Doosan, KOGAS, a navštívil také Korejský institut pro výzkum atomové energie KAERI.

V souvislostech aktuální geopolitické a ekonomické situace je nalezení vhodných partnerů a posílení spolupráce v energetickém sektoru kritické, a vzhledem k vysoké technologické úrovni, flexibilitě a konkurenceschopnosti se Korejská republika jeví jako potenciálně strategicky významný partner.