한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěch Strojírenského zkušebního ústavu v Koreji v oblasti spolupráce na certifikaci pokročilých vodíkových technologií

Dne 30. září navštívil zastupitelský úřad ČR v Soulu zástupce místní partnerské organizace Strojírenského zkušebního ústavu (dále jen SZÚ), aby informoval o úspěšném podpisu klíčového Memoranda o porozumění (MoU) o vzájemné technické spolupráci v oblasti vodíkových palivových článků mezi SZÚ a dvěmi významnými korejskými institucemi.
 

V této trojstranné dohodě figurují kromě SZÚ také dva korejští partneři: Woosuk Hydrogen Fuel Cell Regional Innovational Center („WFRIC“) a Hydrogen Convergence Alliance („H2KOREA“). Za SZÚ dohodu podepsal generální ředitel Ing. Tomáš Hruška, který toto Memorandum předal jako „úspěšnou štafetu“ řediteli SZU Korea Jae-young Ohovi, který zastupuje SZÚ v Koreji.

SZÚ jako mezinárodně respektovaná autorita v oblasti zkoušení, inspekce a certifikace navázala díky svému korejskému partnerovi SZU Korea perspektivní spolupráci v nově rozvíjeném high-tech oboru „vodíkových palivových článků“. Obě korejské instituce, jak WFRIC, tak H2KOREA, hrají klíčovou roli v nových průmyslových odvětvích a oborech obnovitelné energie v oblasti vodíkových palivových článků v zemi.

SZÚ spolu s WFRIC a H2KOREA uzavřely dohodu o spolupráci za účelem podpory vzájemného prospěchu a rozvoje prostřednictvím podpory domácích a mezinárodních standardů a informací souvisejících s certifikací. Účelem této dohody je přispět k úzké spolupráci a rozvoji všech tří stran podporou vzájemného sdílení informací a technické spolupráce týkající se vodíkových palivových článků.

SZÚ působí v Korejské republice již od roku 2011 a může se pochlubit dlouhodobou spoluprací s předními autoritami v odvětví průmyslového testování, certifikace a značení, jakož i spoluprací s technologickými giganty korejského průmyslu jako jsou např. společnosti skupiny Samsung a SK Hynix. Aktuálně má SZU Korea v zemi 3 pobočky a kolem 25 zaměstnanců.

Zastupitelský úřad v Soulu současně vyvíjí úsilí směřující k podpoře obchodních a výměnných aktivit dalších českých subjektů, které podnikají ve stejném oboru a snaží se proniknout na korejský trh. 

 

Pavel Kalina, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Soulu