한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of Czechia in Seoul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-švédský novoroční koncert s předáním štafety předsednictví EU

Velvyslanectví Česka v Soulu ve spolupráci s Českým centrem Soul a velvyslanectvím Švédska uspořádalo dne 31. prosince 2022 novoroční koncert a recepci s rekapitulací českého předsednictví EU a představením cílů švédského předsednictví.
 

Akce začala koncertem v prestižním hudebním sálu Seoul Arts Centre v podání hudebního tělesa “We Soloists”. Na programu odpoledního koncertu byly skladby známých světových autorů (např. George Gershwin, Leonard Bernstein a W. A. Mozart) v zajímavém aranžmá, které kombinovalo vážnou hudbu s jazzem. Na závěr zazněly v netradičním pojetí i skladby od Antonína Dvořáka a skupiny Abba.

Na koncert přijali pozvání hosté z řad diplomatů zemí EU, korejských přátel a partnerů z vládní, obchodní, umělecké a akademické oblasti a z řad krajanů.

Po koncertu byla ve spolupráci obou velvyslanectví uspořádána recepce se slavnostním “předáním” vlajky EU jako symbolu oficiální předsednické role. Recepci zahájil velvyslanec Gustav Slamečka s připomenutím nejvýznamnějších okamžiků a úspěchů českého předsednictví v Radě EU. Připomněl motto předsednictví “Europe as a task”. Za jeden z nejvýznačnějších úspěchů předsednictví velvyslanec označil zachování jednoty EU v podpoře Ukrajiny v boji za svobodu a pokrok v řešení naléhavých otázek energetické a klimatické krize. Následně chargé d´affaires a zástupce švédského velvyslance Johannes Andreasson představil cíle švédského předsednictví.