한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko v OSN představí své naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)

Představení zprávy je největší událostí z hlediska prezentace naplňování Cílů udržitelného rozvoje v ČR, které jsou nejkomplexnějším programem OSN.

Představení zprávy je největší událostí z hlediska prezentace naplňování Cílů udržitelného rozvoje v ČR, které jsou nejkomplexnějším programem OSN.

Ve pondělí 12.7.2021 představí Česká republika v rámci Politického fóra na vysoké úrovni pro udržitelný rozvoj (HLPF) v OSN svůj druhý Dobrovolný národní přezkum naplňování Agendy 2030 (Voluntary National Review - VNR). V letošním roce jej podstoupí celkem 44 států, Česko již podruhé ve své historii. Poprvé svůj dobrovolný přezkum prezentovala v roce 2017.

Jedná se o významnou událost z hlediska mezinárodní prezentace naplňování Cílů udržitelného rozvoje v České republice na půdě OSN, kde členské státy v roce 2015 schválily Agendu 2030 a zavázaly se do roku 2030 ke splnění jejich 17 cílů (SDGs). Zpráva shrnuje oblasti, v nichž se Česku daří dohodnuté cíle naplňovat, stejně jako identifikuje slabá místa a výzvy pro jejich další realizaci.

Součástí prezentace VNR bude také vstup ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka a zástupců Ministerstva životního prostředí nebo neziskového sektoru. Navíc 14.7.2021 proběhne doprovodná akce v podobě virtuální panelové diskuse "Check the Czech Solutions for Sustainability", na které vystoupí i profesor Jeffrey D. Sachs, významný americký ekonom a koordinátor Zprávy o udržitelném rozvoji 2021.

Právě tato zpráva vydaná 14.6.2021 potvrdila dlouhodobé umístění Česka na předních příčkách v naplňování cílů udržitelného rozvoje. V rámci celosvětového hodnocení se ČR letos umístila na 12. místě.

Více informací je dostupných také na webu Ministerstva zahraničních věcí:

Obě zprávy jsou dostupné online i ke stažení:

přílohy

Dobrovolný národní přezkum naplňování Agendy 2030 4 MB PDF (Acrobat dokument) 30.6.2021