한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy Seoul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český Velvyslanec přednesl na SDG Fóru politické budoucnosti mládeže OSN

Dne 31. července český velvyslanec Gustáv Slamečka přednášel na téma "Cíle udržitelného rozvoje OSN (SDG) a Česká republika" korejským studentům na 1. SDG Fóru politické budoucnosti mládeže OSN, které se konalo v Globálním inženýrském vzdělávacím centru na Soulské státní univerzitě.

Toto fórum, které bylo organizováno online vzdělávací platformou Gongmap a bylo podpořeno Gyeonggi Radou pro udržitelný rozvoj a Gyeonggi Zeleným kampusem, bylo zaměřeno na povzbuzení podpory mládeže a jejich zájmu v SDG a aby jim byla umožněné diskuze pro budoucí politiku. Fórum bylo rozděleno do dvou částí. První online předběžné fórum se konalo v březnu a druhé, finální se konalo offline i online 31. července. 

 

Český velvyslanec přednášku započal vysvětlením, co vedlo k přijetí Cílů udržitelného rozvoje OSN. Následovaly různé oficiální ukazatele a data ukazující úsilí České vlády a souvisejících národní strategií, aby SDG bylo implementováno mezinárodně. Dále také představil prioritní uskutečnění úlohy "Budování udržitelné, odolné a inkluzivní společnosti za účasti všech", která byla stanovena v období českého předsednictví Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) 2017-2018. Citování SDG Indexu jako posledním indikátorem velvyslanec také uvedl, že Česká republika je aktuálně 12. ve světě ve svých implementačních snahách a dále vysvětlil budoucí cíle a směr skrze Českou Agendu 2030. 

Velvyslanec řekl: "Vystoupení na tomto fóru poskytne nejen porozumění významnosti Cílů udržitelného rozvoje OSN pro Českou republiku, ale bude také sloužit jako motivace mladých lidi po celém světě k cestě k udržitelnější a inkluzivnější budoucnosti."

>Přečtěte si poznámky českého velvyslance zde: https://gongmap.com/congrats/