한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Bahr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní den proti násilí na ženách

25. listopad je Mezinárodním dnem proti násilí na ženách. Tímto dnem také každý rok startuje kampaň pořádaná UN Women – „Orange the World – 16 dní aktivismu proti genderovému násilí“. Kampaň končí na Mezinárodní den lidských práv tedy 10. prosince. Podporu všem ženám a dívkám vyjádřili v rámci této kampaně také pracovníci Velvyslanectví České republiky v Soulu.

Podle nejnovějších celosvětových průzkumů zveřejněných WHO téměř každá třetí žena starší 15 let byla alespoň jednou za život vystavena fyzickému nebo sexuálnímu násilí, ať už ze strany svého partnera či jiné osoby. Z toho důvodu kampaň „Orange the World“ připomíná, že je potřeba stále bojovat proti násilí páchaném na ženách a dívkách, šířit příběhy úspěšného boje proti tomuto násilí a podporovat vedoucí postavení žen a dívek na lokálních a světových úrovních.

V letošním roce je mottem Dne proti násilí na ženách „Orange the World: End violence against women now!“, přičemž oranžová je tradiční barvou kampaně. Z toho důvodu si pracovníci Velvyslanectví tento den připomenuli symbolickým focením v oranžových rouškách.