한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of Czechia in Seoul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření pamětní síně k uctění památky Woodang Lee Hoe-yeonga

Dne 9. června 2021 se vedoucí zastupitelského úřadu v Soulu Gustav Slamečka zúčastnil slavnostního otevření pamětní síně věnované památce aktivisty a bojovníka za nezávislost Woodang Lee Hoe-yeonga, která byla postavena v areálu Namsan Yejang.

V prostorách síně jsou vystavené artefakty spojené s Lee Hoe-yeongem a předměty související s ozbrojeným protijaponským hnutím. Hlavní část expozice, celkem 24 exponátů, tvoří předměty spjaté s československými legionáři, kteří právě v korejském hnutí za nezávislost sehráli důležitou roli. Tyto jsou bezplatně zapůjčené Československou obcí legionářskou.

Gustav Slamečka byl na událost pozván Soulskou metropolitní vládou. Po zahajovacím ceremoniálu český velvyslanec symbolicky předal jednu z pušek československých legionářů starostovi Oh Se-hoonovi, který ji dále odevzdal vojákům oděným v historických uniformách korejské osvobozenecké armády. Na závěr proběhla prohlídka síně, v níž české artefakty zcela dominovaly. Kromě předmětů od Československé obce legionářské nechyběla ani kniha darovaná zastupitelským úřadem „150 Hidden Ties Between Koreans and Czechs“, kterou si bude moci každý návštěvník síně pročíst.

Jméno Československých legií a Československa při slavnostním otevření výrazně rezonovalo před významnými představiteli statní správy, města, veřejnosti a medií. Hlavní zásluhu na šíření dobré pověsti našeho státu patří Československé obci legionářské, které Velvyslanectví Česka v Soulu tímto děkuje s tím, že se těší na další spolupráci.

Galerie


Grand Opening - Woodang Memorial Hall