한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of Czechia in Seoul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pyeongtaek na výstavě odhalil sny korejských a českých dětí v post-covidové době

Dne 7. června 2021 byl v korejském městě Pyeongtaek zahájen 31. ročník výstavy „Children’s Art Exchange“

Každoroční výstava je organizována nadací PIEF (Pyeongtaek International Exchange Foundation). Letošní ročník představuje více než 300 obrazů s tématem „Můj sen“. Do výstavy se zapojily děti z více než deseti zemí například Polska, Mexika, Koreje, Japonska, Spojených států a také Česka. Český koutek výstavy hrdě zdobí nejen 25 obrazů, ale též několik kulturních předmětů.

Na slavnostním zahájení výstavy pronesl proslov český velvyslanec Gustav Slamečka, který byl zvolen jako řečník všech zúčastněných ambasád. Svoji gratulační řeč pronesl ihned po uvítacím proslovu starosty města Pyeongtaek. Velvyslanec Gustav Slamečka ve svém proslovu mj. uvedl: „Letošní téma „Můj sen“ je obzvláště důležité v době pandemie Covid-19, která znemožnila přímou účast na školních aktivitách a ovlivnila dětské sny po celém světě. Věřím, že výstava nám ukáže, že dětské sny jsou silnější než pandemie.“

Účast českých škol na této výstavě ukazuje nejen kreativitu našich dětí, ale též posiluje bilaterální spolupráci v kulturní oblasti mezi Českem a Koreou. Výstava je otevřena do 10. července 2021 v Mezinárodním komunitním centru Songtan.

Galerie


Color Your Dreams Exhibition