한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace pro zájemce o stáž na zastupitelském úřadě v Soulu

Studujete v Korejské republice a chcete si rozšířit obzory v rámci diplomacie a zastoupení Česka v zahraničí? Staňte se stážistou a buďte součástí našeho týmu! 

Kdo?

O studijní stáž si může zažádat každý vysokoškolský student na bakalářském, magisterském či navazujícím doktorském studijním programu. Absolventi bakalářských a magisterských studií se o stáž mohou ucházet až do jednoho roku po ukončení studia (dokládá se potvrzením o studiu nebo dokladem o úspěšném absolvování studia; stáž se neumožňuje při distanční formě studia). Žadatelé o stáž musí být bezúhonní.

Jak?

  1. Motivační dopis – zahrnuje samotnou žádost o stáž, upřesnění specializace, tematických okruhů, o které se dotyčný zajímá, preferovaný termín výkonu stáže.
  2. Strukturovaný životopis, případně i doporučení 
  3. Formulář „Žádosti o uskutečnění stáže“  
  4. Formulář pro „Souhlas se zpracováním osobních údajů“  
  5. Potvrzení o studiu nebo doklad o úspěšném absolvování studia

Uchazeč o stáž zašle výše uvedené dokumenty na emailovou adresu seoul@embassy.mzv.cz.

V případné další fázi výběrového řízení vybraní uchazeči dodají fotokopie dokladů totožnosti a kopii zdravotního pojištění pokrývajícího celou dobu výkonu stáže.

Podmínky?

Výběrové řízení představuje dvoufázový proces (k žádosti se vyjadřuje ZÚ Soul a ústředí MZV ČR), který trvá 1-2 měsíce. Kritéria výběru: odborné předpoklady a kvality uchazeče (mj. schopnost zpracovávat informace – v rámci výběrového řízení může být otestováno), odborný zájem, jazyková vybavenost (znalost korejského jazyka je výhodou, anglický a český jazyk podmínkou). Žádosti o stáž je nutné doručit v období květen-červen pro podzimní termín stáže a říjen-listopad pro jarní termín stáže.

Stáž nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí stážista sám. Na stáž není právní nárok.

Délka stáže: 2 - 6 měsíců

Stáž není placená. Na konci stáže dostanou stážisté závěrečné hodnocení ZÚ Soul shrnující výsledky stáže.

 

přílohy

Souhlas o pořízení kopie 53 KB DOC (Word dokument) 14.2.2022

Stáž 99 KB DOC (Word dokument) 14.2.2022