한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ambassador Gustav Slamečka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Týden kultury OSN

V rámci Týdne kultury OSN byl od 19. do 23.října v Muzeu „War Memorial of Korea“ pořádán pestrý program, který zahrnoval přednášky, filmové projekce a další zábavné či vzdělávací aktivity.

Historicky první Týden kultury při příležitosti 30. výročí členství Jižní Koreje v OSN a 71. výročí začátku Korejské války byl slavnostně zahájen 19. října v Muzeu „War Memorial of Korea“. Účelem bylo uctít památku a oddanost všech veteránů války a národů, které v rámci mise OSN bojovaly na straně Jižní Koreje. Na zahajovací akci promluvilo mimo prezidenta „War Memorial of Korea“ LEE, Sang Chula mnoho významných hostů jako SUH, Wook (ministr národní obrany), Hwang, Ki Chul (ministr pro záležitosti veteránů), Cathrine Raper (velvyslankyně Austrálie v Koreji). 

Ceremoniálu se účastnili velvyslanci zemí koalice OSN bojujících v Korejské válce na straně Jižní Koreje a také velvyslanec Gustav Slamečka z titulu účasti Česka jako člena Dozorčí komise neutrálních států. Komise byla založená za účelem dohlížení na dodržování příměří mezi Korejskou republikou a Korejskou lidově demokratickou republikou.