한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Kalina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec G.Slamečka navštívil KINGS

Dne 03.11.2021 navštívil VZÚ Gustav Slamečka korejskou „jadernou“ školu KEPCO International Nuclear Graduate School (KINGS). Hlavním cílem návštěvy, která se uskutečnila na základě pozvání prezidenta školy p. Ki-Pung Yoo, bylo podepsání Dohody o spolupráci mezi KINGS a ZÚ Soul ve smyslu přilákání většího počtu českých studentů na školou nabízené studijní programy.

Primárním úkolem školy založené v roce 2009 pěti korejskými energetickými společnostmi včetně dvou největších KHNP a KEPCO je výchova odborníků v oboru jaderných elektráren a zařízení a to jak domácích tak i ze zahraničí. 

V současné době zde studuje kolem sta zahraničních studentů, z čehož je pět z České republiky zastupující VUT Brno, ČVUT Praha a ZČU Plzeň. Škola taktéž spolupracuje s ÚJV Řež. 

Podepsání Dohody o spolupráci mezi KINGS a ZÚ Soul (Cooperation Agreement) umožňuje bezplatné dvouleté magisterské studium pěti studentům z ČR a to včetně stravy a ubytování.  Studenti by byli každoročně přijímání na KINGS na základě výběru a doporučení příslušných českých VŠ a odsouhlasení ZÚ Soul.

Snad není třeba zdůrazňovat, že v případě výběru KHNP jako potenciálního dodavatele pro JE Dukovany by právě čeští absolventi KINGS měli velmi dobré pracovní uplatnění.  

Společné foto s českými studenty

Společné foto s českými studenty

Diskuse velvyslance s vedením KINGS

Diskuse velvyslance s vedením KINGS

Pavel Kalina, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad ČR v Soulu