한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©ZÚ Soul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní dětská výtvarná výstava v Pchjongtcheku

Velvyslanectví České republiky v Soulu se letos poprvé zapojilo do Mezinárodní dětské výtvarné výstavy organizované nadací pro mezinárodní výměnu města Pchjongtchek.

Tato výstava letos oslavila již 30. výročí, stejně jako navázání diplomatických vztahů mezi Českou a Korejskou republikou. Vztahy mezi oběma zeměmi vzkvétají v mnoha oblastech, především však v oblasti mezikulturní výměny. Což byl jeden z hlavních důvodů, proč se velvyslanectví rozhodlo zapojit do této výstavy.

Velvyslanec Gustav Slamečka výstavu osobně navštívili v pátek 24. července. Hlavním tématem letošního ročníku je „mé rodné město“. Přestože se umělecká díla velmi liší, aby odrážela všestrannost života po celém světě, všechna mají jeden společný rys - lásku a úctu k rodné zemi, k rodnému městu. Příspěvek od velvyslanectví České republiky pochází od škol v České republice, ale také od korejských dětí, které se dříve účastnily Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Na velvyslanectví věříme, že tyto díla přispějí k vzájemnému porozumění mezi oběma státy.