한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Seoul Museum of History
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český kašpárek v Koreji - výstava zahájena

Do Soulu z Česka dorazila unikátní interaktivní loutková výstava "Tajemství dřevěných loutek", která pobaví nejen děti, ale i dospělé. Výstava je k vidění v Historickém muzeu Soulu do 29. srpna 2021.

Rozsáhlý reprezentativní projekt mapuje vývoj fenoménu českého loutkařství od samých počátků, přes slavné rody 19. století až po současnost. V rámci výstavy se představí 126 dřevěných loutek. Výstava bude interaktivní se zvukovým doprovodem a nabídne tak aktivity, které pobaví nejen děti, ale i dospělé. Krátké představení výstavy lze zhlédnout zde.

Výstavu připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Historickým muzeem Soulu, Českým centrem Soul a Velvyslanectvím Česka v Soulu, za finančního přispění Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva kultury ČR, které v tomto případě poskytlo mimořádnou dotaci.

„Od uvedení české loutkové výstavy v Koreji očekávám další významný příspěvek k prezentaci Česka a její kultury v Koreji. Zápis československého loutkářství na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO dává, spolu s prezentací výstavy v jedné z nejprestižnějších a nejnavštěvovanějších muzejních institucí v Soulu, záruku vysokého zájmu Korejců o výstavu. Česko je Korejci vnímáno jako kulturně vyspělá země, která umí pečovat o svoje kulturní dědictví,“ uvedl k výstavě Gustav Slamečka, velvyslanec České republiky v Korejské republice.

Pro zájemce a návštěvníky výstavy byla připravena speciální kniha v korejštině, ze které lze vyrobit papírové loutkové divadlo. Video k výstavě je ke zhlédnutí na youtube kanálu Historického muzea Soulu.

Samotná výstava je veřejnosti přístupná přímo v sálech Historického muzea Soulu v období od 4. června do 29. srpna 2021.