한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: krajanekvesvete.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zápisy do kurzů češtiny pro české děti v zahraničí zahájeny

Spolek Krajánek ve světě ve spolupráci s Českou asociací otevírá zápis do online kurzů češtiny na školní rok 2022/2023 pro české děti v zahraničí.

Distanční online výuka českého jazyka je uzpůsobena specifikům českých žáků žijících dlouhodobě v zahraničí. Projekt je zaměřen především na děti, které nemají přístup k výuce češtiny (například nežijí v místě, jež má aktivní krajanskou školu nebo krajanský spolek, který výuku češtiny organizuje, popřípadě výuka poskytovaná krajanským spolkem nepokrývá jejich potřeby). Cílem projektu je vytvoření systému, který by umožnil dětem přístup k výuce, učebním pomůckám přizpůsobeným specifickým požadavkům multilingvních dětí a vytvoření inkluzivních tříd tvořených dětmi žijícími v zahraničí.

Ve školním roce 2021-2022 navštěvovalo tyto kurzy celkem 125 žáků z 27 států na pěti kontinentech. Všechny děti se toho nejen spoustu naučily, ale také si našly ve třídě kamarády a ve spolupráci s rodiči se spolku daří v nich dlouhodobě podporovat vztah k češtině a Česku.

Od září 2022 na všechny děti opět čeká inspirativní a kreativní online výuka, tým výborných učitelů a čeští kamarádi ze všech koutů světa. Nově je nabízeno více časů, které jsou vhodné i pro rodiny mimo evropské časové pásmo

Nabídka kurzů: předškoláci (5 - 6 let), 1. - 4. třída, projektově-konverzační kurzy, čeština jako druhý jazyk. 

Bližší informace o jednotlivých kurzech a jejich obsahu naleznete zde.