한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Interview pro ArirangTv k příležitosti Korejského dne nezávislosti

Na oslavu nadcházejícího Korejského dne nezávislosti 15. srpna poskytl velvyslanec Gustav Slamečka rozhovor  ArirangTV The Diplomat, aby vyzdvihl historické setkání Českých legií a Korejců během japonské kolonizace.
 

V tomto rozhovoru velvyslanec sdílel příběhy o spolupráci českých legií s aktivisty korejské nezávislosti v roce 1920 prostřednictvím obchodu se zbraněmi, o kterém je známo, že přispěl k vítězství Korejců v reprezentativních hnutí odporu, jako je Bitva o Cheongsanri (v korejštině: 청산리 전투) proti japonským jednotkám.

Kromě toho velvyslanec Slamečka představil Koreu tak, jak byla uvedena v záznamech starých českých knih a novinových článků. Přečetl také několik českých článků o Československém deníku pro diváky v angličtině, které českým občanům poskytovaly zprávy o kolonizované Koreji a jejích hnutích za svobodu a nezávislost.

Příběhy přátelství a solidarity ve starších občanských vztazích mezi Korejci a Čechy dělají tento rok 30. výročí diplomatických vztahů ještě více mimořádnými. Rozhovor velvyslance Slamečky byl vyslán v ArirangTV v úterý 11. srpna a lze jej sledovat na kanálu YouTube ArirangTV níže.

* Podívejte se na pohovor: https://www.youtube.com/watch?v=1X4H19QGYno

 

@Embassy

@Embassy