한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©ZU Soul
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výměna dopisů prezidentů ke 30. výročí navázání diplomatických vztahů

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal dne 18. června 2020 u příležitosti 30. výročí diplomatických vztahů osobní dopis prezidentovi Korejské republiky Mun Če-in/ovi. Prezident Korejské republiky reagoval svým dopisem ze dne 1. července 2020. 

Oba dopisy ukazují, že Česká republika a Korejská republika mají hluboce přátelské vztahy, které jsou založeny na úctě ke sdíleným hodnotám a demokracii. Současně mezi oběma zeměmi probíhají intenzívní výměny v politické, ekonomické, společenské i kulturní oblasti. Důraz je kladen na mezilidské vztahy. Shodným přáním obou hlav států je prioritní rozvíjení spolupráce v moderních technologiích, vědeckém výzkumu, energetice, IT, vozidlech na elektrický pohon a dalších high-tech oblastech. V kontextu probíhající pandemie oba prezidenti pozitivně hodnotí praktickou podporu, kterou si Česká republika a Korejská republika vzájemně poskytly, ať již ve formě repatriačních letů, usnadnění vstupů do země v naléhavých případech nebo při sdílení expertních zkušeností. Prezident Miloš Zeman rovněž vyjádřil podporu pro dialog o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově.      

Velvyslanec České Republiky v Soulu převzal dopis korejského prezidenta z rukou náměstka Ministerstva zahraničních věcí Korejské republiky pana Kim Gunn/a dne 10. července 2020.