한국어  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zrušení povinné karantény

Vláda se rozhodla ukončit povinnou karanténu pro cestující ze zahraničí jež jsou plně naočkovaní. Zrušení povinné karantény platí pro příjezdy po 21.3.

Aby měli cestující nárok na výjimku z karantény, musí doložit průkaz o třech očkovacích dávkách, nebo dvou dávkách (přičemž druhá dávka byla provedena méně než 180 dnů před vstupem). V případě jednorázové vakcíny Jansen, musí být rovněž podána do 180 dnů před vstupem.

Lidé očkovaní v zahraničí v zahraničí budou muset přinést doklad o očkování osobně do korejského zdravotnického střediska, aby byl jejich záznam zaregistrován. Požadované informace zahrnují jméno, datum narození, typ vakcíny, datum očkování, název očkovacího centra a razítko úřadu, který očkování provedl, nebo národního zdravotního úřadu.

Osoby očkované v zahraničí, které si nenechají zaregistrovat záznam o očkování v tomto systému, budou nadále podléhat mandatorní sedmidenní karanténě. Záznam o očkování bude po příjezdu do země kontrolován prostřednictvím nového karanténního informačního systému před vstupem do země, známého jako Q-Code.

Všechny neočkované osoby, zahrnující i ty, které se zotavily z Covid-19, budou stále podléhat současné sedmidenní povinné karanténě, uvedly úřady. Týká se to i dětí mladších 12 let nebo lidí, kteří se nemohli nechat očkovat ze zdravotních důvodů. Děti mladší 6 let nebudou karanténnímu nařízení podléhat, pokud budou všichni opatrovníci, kteří s nimi do země vstoupí, plně naočkováni.