česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
x2017_11_16_fhc_08
Foto: GK Šanghaj
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na potravinářském veletrhu FHC China 2017

Šanghaj, 20.11.2017 – v Šanghaji se ve dnech 14. až 16. listopadu konal 21. ročník potravinářského veletrhu FHC China. V národním stánku vystavovalo české produkty 5 našich společností.

Své výrobky prezentovaly firmy PMS Přeřov, Caesar Crystal, Marcuswine Trading, Česká Whisky a Bluetouch. Piva značky Budvar nebo Litovel byly prezentovány místními distributory.

Veletrh FHC China patří mezi tři nejprestižnější akce v oboru potravin a nápojů v ČLR. V roce 2017 přilákal 2 450 vystavovatelů z 69 zemí světa a téměř 100 000 návštěvníků z řad profesionálních nákupčích supermarketů, hotelových, pohostinských či kavárenských řetězců, e-commmerce atd.

Mezi desítkami národních pavilonů nechyběla ani česká expozice připravená společně Ministerstvem zahraničních věcí a agenturou CzechTrade. Na 36m2  bylo prezentováno devět českých značek, zastoupených šesti společnostmi. Kapacita stánku tak byla plně obsazena, což svědčí o velkém zájmu českých firem o sektorové zaměření veletrhu.

K viditelnosti pavilonu a českých značek významně přispělo umístnění českého pavilonu přímo u hlavního vstupu do výstaviště, což se podařilo zajistit díky dlouhodobé spolupráci s organizátorem veletrhu. Letošní účast totiž navazovala na expozice Ministerstva zemědělství a CzechTrade v minulých letech.

Většina českých vystavovatelů byla zaměřena na segment alkoholických i nealkoholických nápojů. Zatímco některé produkty na čínském trhu dlouhodobě nalézají své zákazníky (např. Marlenka, Litovel, Vinařství Lahofer nebo Budvar), pro jiné výrobce jiných byla účast na tomto veletrhu první zkušeností s Čínou a teprve hledají své místní zástupce (Česká whisky - Trebitsch). Pro ty byla přínosná profesionální asistenci a tlumočení ze strany místních zaměstnanců generálního konzulátu a zahraničního zastoupení CzechTrade v Šanghaji.

Účastníci:

  • PMS Přerov a.s. (Pivo, nealkoholilcká pivní limonáda, dorty)
  • Bluetouch, s.r.o. (vína vinařství Lahofer, absint a další alkoholické nápoje)
  • MARCUSWINE TRADING a.s. (víno)
  • CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. (nápojové sklo)
  • Česká whisky s.r.o. (single malt whisky)