česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Šanghaj
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát ČR v Šanghaji si připomněl Den proti násilí na ženách

25. listopad je Mezinárodním dnem proti násilí na ženách. Tímto dnem startuje každý rok kampaň pořádaná UN Women- „Orange the World. Zaměstnanci Generálního konzulátu kampaň podpořili, oblékli šály v oranžové barvě a pořídili společné foto před vstupem do Generálního konzulátu.

Podle posledních celosvětových průzkumů zveřejněných WHO (blíže v příloze) téměř 1 ze 3 žen starších 15 let byla alespoň jednou za život vystavena fyzickému nebo sexuálnímu násilí, ať už ze strany intimního partnera nebo jiné osoby. Výsledky těchto průzkumů vedou k závěru, že se situace na světě za posledních 10 let v zásadě nezměnila. Čísla přitom ještě nereflektují realitu spojenou s pandemií COVID-19.

Kampaň „Orange the World“ připomíná, že je stále potřeba:

• Obhajovat inkluzivní, komplexní a dlouhodobé strategie, programy a zdroje pro předcházení a odstranění násilí páchaného na ženách a dívkách v domácím i vnějším prostředí se zvláštním zřetelem na nejohroženější skupiny žen a dívek.

• Šířit úspěšné příběhy, které dokazují, že díky účinným strategiím lze předcházet násilí na ženách a dívkách.

• Podporovat vedoucí postavení žen a dívek a jejich účast v procesu vytváření politik a v rozhodovacích funkcích na lokálních a světových úrovních.

 V letošním roce je mottem Dne proti násilí na ženách „Orange the World: End violence against women now!“, přičemž oranžová je tradiční barvou kampaně.

 

Níže naleznete koncept celé kampaně. Podrobnější informace lze rovněž čerpat z webové stránky

https://www.unwomen.org/en/what-we-do/ending-violence-against-women/take-action/16-days-of-activism

přílohy

Orange the World: End violence against women now! 188 KB PDF (Acrobat dokument) 25.11.2021