česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání

Základní informace

Působnost Generálního konzulátu v Šanghaji:

Konzulární a vízová působnost úřadu je pro provincie Zhejiang, Jiangsu, Anhui a samosprávné město Šanghaj.


 

Jak nás najdete:

Adresa úřadu a možnosti dopravy.


 

Krátkodobá schengenská víza

Vízové žádosti se standardně podávají ve vízových centrech v Šanghaji, Hangzhou a Nanjingu, provozovaných společnosti VFS GLOBAL:

Žadatelé, kteří si budou chtít podat žádost o krátkodobá schengenská víza do ČR, mají možnost svou žádost aktuálně podat prostřednictvím vízového centra společnosti VFS Global v Šanghaji. Vízová centra v Hangzhou a Nanjingu zůstávají prozatím uzavřena.

Více informací k podání žádosti tímto způsobem naleznete na webových stránkách VFS Global

Shanghai

3/F, JiuShi Commercial Building, No.213 Middle Sichuan Road, Huangpu District, Shanghai, Post Code : 200002

Application submission: 09:00-12:00 Tuesday & Thursday (except public holidays)
Passport return: 09:00-12:00 Tuesday & Thursday (except public holidays)

Podání žádosti o schengenské vízum přímo na Generálním konzulátu ČR v Šanghaji není vzhledem k výše uvedenému možné. Výjimku tvoří rodinní příslušníci občanů EU, kteří mohou kromě podání své žádosti ve vízovém centru využít i možnost podání přímo na generálním konzulátu (po předchozí rezervaci termínu). V případě potřeby k rezervaci termínu použijte naši emailovou adresu shanghai@embassy.mzv.cz.


 

Dlouhodobá víza a dlouhodobé pobyty

Žadatelé a rezidenti z provincií spadajících do působnosti našeho zastupitelského úřadu (provincie Zhejiang, Jiangsu, Anhui a město Šanghaj), kteří budou chtít podat žádost o dlouhodobé vízum nebo povolení k dlouhodobému pobytu na Generálním konzulátu ČR v Šanghaji, si musí předem rezervovat termín podání žádosti prostřednictvím e-mailové schránky visa_shanghai@mzv.cz

Více informací ohledně rezervace termínu a potřebných náležitostí naleznete zde


 

 Úřední hodiny vízového a konzulárního úseku:

Pondělí: 09:00 - 11:00 - žádosti o schengenská víza  (pouze objednaní žadatelé) - postup objednání termínu.
Úterý:  09:00 - 11:00 - žádosti o dlouhodobá víza či povolení k dlouhodobému pobytu za ostatními účely  (pouze objednaní žadatelé) - postup objednání termínu.
Středa: 09:00 - 11:00 - vyznačení schválených dlouhodobých víz do cestovních pasů*
Čtvrtek 09:00 - 11:00 - žádosti o dlouhodobá víza či povolení k dlouhodobému pobytu za ostatními účely  (pouze objednaní žadatelé) - postup objednání termínu.
Pátek:  09:00 - 11:00 - konzulární služby (ověřování dokumentů, podpisů, cestovní doklady českých občanů...apod.) - bez objednání

 

Upozornění:

Notářské a ověřovací funkce Generálního konzulátu ČR v Šanghaji jsou omezeny platnou Konzulární úmluvou mezi ČSSR a ČLR (Vyhláška ministra zahraničních věcí č. 97/1989 Sb, ze dne 13. 7. 1989). To se týká zejména úředního ověřování podpisů, které je omezeno pouze na občany České republiky, t.j. Generální konzulát nemůže ověřovat podpisy na listinách cizím státním příslušníkům.

 


 

Organizační struktura:

Vízový a konzulární
úsek
 
-
vedoucí úseku a zástupce generálního konzula
  • Mgr. Simona RICHTEROVÁ
  • JUDr. Martina ŠROLOVÁ
  • Bc. Evelina MAYEROVÁ