česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zvláštní zmocněnec Sečka v Singapuru přestavil priority a akce českého předsednictví v EU

Zvláštní zmocněnec pro Indo-Pacifik L. Sečka absolvoval pracovní návštěvu Singapuru, kdy se setkal se zástupci Cybersecurity Agency of Singapore, Ministerstva zahraničí Singapuru a Delegace EU. Hlavním tématem bylo představení Indo-Pacifiku jako geografické a zároveň strategické priority předsednictví ČR v EU.
 

Libor Sečka + Ng Teck Hean

Libor Sečka + Ng Teck Hean

Dne 13. 5. 2022 byl na pracovní návštěvě Singapuru velvyslanec Libor Sečka, zvláštní zmocněnec ministra zahraničních věcí pro Indo-Pacifik. Jeho cílem bylo představení aktivit v rámci nadcházejícího českého předsednictví v Radě EU, které se bude o region Indo-Pacifiku intenzivně zajímat.

Na Cybersecurity Agency of Singapore se velvyslanec Sečka setkal s Dan/em Yock Hau/em, zástupcem generálního ředitele úřadu, a Elizabeth Tan Chew Ling, zástupkyní ředitele divize mezinárodní kyberpolitiky. „Singapur je pro ČR blízkým partnerem v rámci tvorby norem chování v kyberprostoru. I proto jsem rád, že společně uvažujeme o účasti evropských partnerů pod vedením českého předsednictví EU na každoroční akci Singapore International CyberWeek,“ uvedl L. Sečka po setkání.

Libor Sečka + Dan Yock Hau

Libor Sečka + Dan Yock Hau

S náměstkem ministra pro oblast Asie-Pacifiku a Jihovýchodní Asie Ministerstva zahraničí Singapuru p. Ng Teck Hean/em a vrchním ředitelem pro Evropu p. Lee Chong Hock/em prodiskutoval L. Sečka proces vzniku priorit českého předsednictví v EU a zvláště se zaměřil na jeho Indo-Pacifickou geografickou prioritu a zamýšlené akce v regionu. Zvláštní zmocněnec se setkal i s nerezidentním velvyslancem Singapuru pro ČR p. Tan/em Soo Khoon/em, s nímž se detailně věnoval jeho blížící se cestě do ČR, ale i vnitropolitické situaci obou zemí.  „Po znovuotevření českého velvyslanectví v Singapuru se naše přátelské vztahy daří posilovat a naplňovat konkrétními aktivitami, což je největší cíl pro naplňování evropské Indo-Pacifické strategie,“ konstatoval velvyslanec Sečka.

Lee Chong Hock, Michaela Froňková, Libor Sečka, Ng Teck Hean

Lee Chong Hock, Michaela Froňková, Libor Sečka, Ng Teck Hean

Na závěr cesty se zvláštní zmocněnec setkal s velvyslankyní EU v Singapuru pí. Iwonou Piórko, aby prodiskutoval spolupráci s Delegací EU v Singapuru v období českého předsednictví EU.