česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Co dělat při ztrátě cestovního pasu

Ztrátu i odcizení cestovního pasu je třeba neprodleně nahlásit místní policii a vyžádat si od ní protokol. Na základě tohoto protokolu vám bude na Velvyslanectví ČR v Singapuru vystaven náhradní cestovní doklad ("cestovní průkaz") pro návrat do ČR. Tento cestovní doklad je určen k nutnému návratu do ČR a jeho časová platnost je omezena účelem cesty, přičemž maximální doba platnosti je 6 měsíců.

Upozorňujeme, že některé státy vyžadují od cizinců, kteří hodlají překročit jejich hranice, dobu platnosti cestovního dokladu minimálně šest měsíců. Tuto podmínku tedy náhradní cestovní doklad nesplňuje a jeho držiteli nebude umožněn vstup na území tohoto cizího sátu. Některé státy mohou vyžadovat víza pro cestu skrze jejich území, což se vztahuje i na cestovní průkaz (nelze argumentovat vízem ve ztraceném/odcizeném biometrickém pase).

Náležitosti pro vydání náhradního cestovního dokladu jsou uvedeny v jiné sekci našich stránek. Je nutná Vaše osobní účast.

Do vydaného dokladu je nutno si nechat zaznamenat imigrační policií potvrzení o legálním pobytu v Singapuru.

Toto potvrzení vydává příslušný Imigrační úřad v Singapuru:

Visitor Services Centre
Immigration & Checkpoints Authority
Level 4, ICA Building
10 Kallang Road (u zastávky MRT Lavender)
Singapore 208718

Kromě vydaného cestovního průkazu turista též potřebuje: 

  • Policejní hlášení o ztrátě/odcizení (originál a kopie)
  • 2 pasové fotografie
  • Jiný identifikační doklad (kopie pasu, občanský/řidičský průkaz, dopis Velvyslanectví,...)
  • Disembarkation/Embarkation card (formulář IMM27E), tedy formulář vyplněný při příletu, pokud jste jej nevyplňovali online

Po návratu do ČR je občan povinen ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu také ohlásit orgánu příslušného k jeho vydání.