česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (c) 2022 Velvyslanectví ČR v Singapuru
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Froňková předala čestná uznání za účast v Mezinárodní soutěži Lidice

Dne 7. 4. 2022 navštívila velvyslankyně Michaela Froňková školu Marsiling Secondary School, aby ocenila studenty za jejich umělecké výtvory zaslané do 49. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice s velmi aktuálním tématem „Robot a umělá intelegence“. Ceremoniálu se zúčastnil ředitel školy a vedoucí učitel výtvarné výchovy, kteří velvyslankyni též provedli areálem školy.

Čtyři studenti byli za školu Marsiling Secondary School ocenění poté, co své umělecké výtvory zaslali do 49. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Ta měla v r. 2021 za nosné téma „Robot a umělá inteligence“, které je zejména v Singapuru velice aktuální, a proto studenty zaujalo natolik, že dva z nich získali čestné uznání mezinárodní poroty: Mohammed Nurhidayat Bin Amirnuddin a Wei Xian Andrea Poh. Další dva byli oceněni zvláštním uznáním velvyslankyně: Chia Zheng Xi Aven, Goh Le Xuan.

Ceremoniálu se zúčastnil i ředitel školy p. Goh Aik Choon a vedoucí učitel výtvarné výchovy p. Zaki Zulfakar. Velvyslankyně Froňková přítomným na akci sdělila: „Jsem velice ráda, že Česko dalo světu zrovna slovo robot, a to díky známému spisovateli Karlu Čapkovi a jeho vizionářské hře R.U.R. Ta rozhodně předstihla svou dobu, když se zabývala budoucností robotické práce a jejími důsledky na náš lidský svět. Je skvělé, že díky Mezinárodní lidické soutěži se nyní o tomto slovu dozvědí děti na celém světě, i zde v Singapuru, a že s ním mohou kreativně pracovat.“

Galerie


49 International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice / Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice