česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V4 Inovační webinář

České velvyslanectví spolupořádalo virtuální akci organizovanou v rámci maďarského předsednictví ve V4 s cílem představit inovativní firmy a projekty ve Střední Evropě. 

Dne 8. 12. 2021 se konal V4 Inovační webinář, kde země V4 představovaly své inovativní firmy a projekty singapurskému publiku zejména z řad státní správy. Akci zahájily vysocí představitelé ze zemí V4 a na singapurské straně p. Chng Kai Fong, druhý stálý tajemník skupiny Smart nation a digitální vláda. Za ČR představil inovační a výzkumné prostředí p. Petr Kaiser, zvláštní zmocněnec pro vědeckou diplomacii, který zdůraznil nejen českou tradici ve výzkumu, ale i přesvědčivé a prestižní výsledky současné vědecké práce v ČR.

V druhé části webináře se představily jednotlivé firmy a profesní asociace. Za Česko se jednalo o iniciativu City for the Future mířící na jednotnou nabídku smart city řešení pro města a municipality. Druhým subjektem byla ICT Unie, jež nabídla své know-how v oblasti digitalizace. Celkem se na akci představilo 8 subjektů ze 4 zemí, což vyvolalo zájem na singapurské straně a dokázalo, že region V4 má i v tak konkurenčním prostředí jako Singapur co nabídnout.

Z akce vznikla prezentační brožura, jíž naleznete v příloze.

přílohy

V4 Innovation Webinar brochure 1 MB PDF (Acrobat dokument) 10.1.2022