македонски  english  česky 

понатамошно барање
Article notification Print Decrease font size Increase font size

Амбасадорот Мирослав Томан продолжува со средбите со членовите на новата влада

Неодамна, амбасадорот Мирослав Томан се состана со првиот вицепремиер Артан Груби, вицепремиерот за економија Фатмир Битиќи, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за правда Бојан Маричиќ и министерката за култура Ирена Стефоска.
 

VV + Filipche

VV + Filipche

VV+ Fatmir Bytyqi

VV+ Fatmir Bytyqi

 

VV+A.Grubi

VV+A.Grubi

VV + Stefoska

VV + Stefoska

 

VV + Nikola Dimitrov

VV + Nikola Dimitrov