български  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

VSTUP DO BULHARSKA dle nového opatření platného od 1. 9. do 30. 11. 2021!

Nové Opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky č. RD-01-733 z 27. 8. 2021 zachovává zařazení ČR mezi tzv. zelené země.

Nové Opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky stanovuje, že do 30. 11. 2021 MUSÍ OSOBY přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR) při vstupu do Bulharska i nadále (nejsou žádné změny) PŘEDKLÁDAT platný digitální EU COVID certifikát o

1. ukončeném očkování (po uplynutí 14 dní od poslední dávky), nebo

2. prodělaném onemocnění COVID-19 (od 11. do 180. dne od posledního testu), nebo

3. provedeném testu na COVID-19 - u PCR testu do 72 hodin, u antigenního testu do 48 hodin před vstupem do země.

Případně předloží podobný dokument, který bude obsahovat stejné údaje jako digitální certifikát EU, přičemž nebude-li takový dokument či digitální certifikát EU předložen, bude na osobu uvalena 10denní karanténa na domácí adrese či v místě ubytování na základě rozhodnutí ředitele nebo zplnomocněného náměstka příslušné regionální zdravotní inspekce (RZI). Ředitel RZI může zrušit toto rozhodnutí o uvalení karantény, pokud RZI obdrží elektronickou poštou dokument, potvrzující negativní výsledek PCR testu nebo rychlého antigenního testu (přehled uznávaných testů je uveden v příloze č. 2 Opatření) provedený do 24 hodin od vstupu na území Bulharska. Zrušení rozhodnutí o uvalení karantény bude oznámeno do 24 hodin od doručení negativního výsledku testu na COVID-19.

POZOR! DĚTI DO 12 LET PŘIJÍŽDĚJÍCÍ ZE ZELENÉ ZÓNY (TJ. AKTUÁLNĚ ČR) i nadále NEMUSÍ PŘEDKLÁDAT VÝŠE UVEDENÉ DOKUMENTY!

Nadále platí výjimka z uvedeného opatření pro tranzitující osoby, řidiče autobusů mezinárodní přepravy a nákladních vozů pro přepravu zboží atd. (upřesnění výjimek je uvedeno v bodu 5 Opatření).

Nové opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky  new order 733 (PDF, 529 KB)  platí do 30. 11. 2021.