български  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

UPOZORNĚNÍ PRO MOTORISTY: Podmínky pro užívání silnic (nejen dálnic) v Bulharsku.

Před cestou do Bulharska je v případě používání dálnice a většiny silnic v Bulharsku zapotřebí opatřit si silniční známku.

Před vstupem do Bulharska si pročtěte informace ohledně NUTNOSTI zakoupení silniční známky na https://www.tolls.eu/cs/bulharsko#map- Tolls.eu, kde je vysvětlena současná situace užívání silnic v Bulharské republice vozy do 3,5t. Tato stránka obsahuje též odkaz na silnice a trasy (seznam čísel)https://dv.parliament.bg/DVPics/2019/3_19/3_19_pril.pdf, na nichž je dle Zákona o silničním provozu v Bulharské republice nutné vlastnit silniční známku/vinětu. (V podstatě je nutné zakoupit silniční známku při průjezdu hraničním přechodem do Bulharské republiky, anebo ještě před příjezdem na hranice.)
 

V případě, že jedete po silnicích, kde se viněta nevyžaduje a dle seznamu si potvrdíte, že došlo k neoprávněnému uložení pokuty, je třeba uchovat a později předložit  doklad o nákupu dálniční/silniční známky, trasu Vaší cesty, místa a data kde Vám byla udělena pokuta.

Na základě vaší zprávy může Zastupitelský úřad v Sofii pomoci zprostředkovat podání  stížnosti Ministerstvu dopravy Bulharské republiky.

Pro zakoupení silniční známky a ověření si délky (dle zadané SPZ)  její platnosti lze doporučit oficiální stránky Agentury pro silniční infrastrukturu Bulharské republiky https://web.bgtoll.bg/Home  Upozorňujeme, že je potřeba online formuláře  řádně vyplnit, aby se předešlo pozdějším nedorozuměním a zbytečnému placení pokut.