български  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Škoda Transportation
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Skupina Škoda Transportation dodá do Sofie trolejbusy za půl miliardy korun

Významný exportní úspěch si připsala na bulharském trhu společnost Škoda ELectric, součást skupiny Škoda Transportation. Firma dodá do bulharského hlavního města Sofie třicet moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 miliónů korun. Nákup vozidel má být financován z fondů Evropské unie.

Trolejbus Škoda 27Tr

Trolejbus Škoda 27Tr

Dopravní podnik v Sofii získá flotilu osmnáctimetrových kloubových vozidel typu Škoda 27 Tr s trakčními bateriemi. Díky tomuto pomocnému pohonu mohou trolejbusy jezdit i v místech, kde chybí trolejové vedení. Nové kloubové trolejbusy pro Sofii pojmou až 123 cestujících, mají komfortní a moderní výbavu – například vyspělý diagnostický systém s dálkovým přenosem dat, informační systém pro cestující nebo klimatizaci.

Na bulharském trhu se nám v posledních letech daří. Do hlavního města Sofie jsme dodali padesát nízkopodlažních kloubových trolejbusů za 700 milionů korun a další vozidla jsou k vidění i v dalších bulharských městech – Burgasu, Varně, Stare Zagoře a Plevenu. Jedná se o velice perspektivní trh, kde vidíme potenciál i na trhu tramvají nebo souprav metra,“ uvedl Zdeněk Majer, člen představenstva a Senior Viceprezident pro Obchod skupiny Škoda Transportation.

Bulharská vláda vyčlenila v průběhu roku 2019 510 mil. BGN (cca 260 mil. EUR) na boj se znečišťováním vzduchu prostřednictvím nákupu nových elektrobusů, tramvají a trolejbusů pro městskou hromadnou dopravu v zemi. Výše uvedené prostředky mohou využít města Sofie, Burgas, Varna, Vraca, Pernik, Pleven, Ruse, Sliven, Stara Zagora a Chaskovo. Ve všech těchto municipalitách došlo v průběhu uplynulých měsíců k vypsání tendrů, jejichž výsledky by měly být postupně zveřejňovány v nejbližším období.