български  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká delegace na pozorovatelské misi k volbám v Bulharsku

Členové Stálé delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě navštívili ve dnech 2. - 5. dubna 2021 Bulharsko, aby se zde zúčastnili pozorovatelské mise v souvislosti s konáním voleb do Národního shromáždění Bulharské republiky dne 4. dubna 2021. Kromě této mise navštívili také druhé největší město v zemi, Plovdiv, kde se setkali s honorárním konzulem České republiky.

Delegace vedená paní poslankyní K. Maříkovou a tvořená pány poslanci Z. Ondráčkem a P. Plzákem a pány senátory J. Horníkem a J. Žaloudíkem přicestovala do Sofie, aby se zapojila do pozorovatelské mise OBSE u příležitosti řádných voleb do Národního shromáždění Bulharské republiky. Čeští pozorovatelé navštívili během volebního dne oblasti Blagoevgrad a Trojan, kde se seznámili s průběhem voleb.

V rámci návštěvy se podařilo zorganizovat i návštěvu druhého největšího města v zemi, Plovdivu, kde se delegace v doprovodu pana velvyslance L. Kauckého setkala s honorárním konzulem České republiky panem I. Sokolovem. Členové mise tak měli možnost získat množství informací k současné politické i ekonomické situaci v Bulharsku.